יום ג'


23 באוקטובר

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

חדש בקהילת המוזיקה

אייל גולן מסתבך משפטית?

אייל גולן עומד בפני תסבוכת משפטית חדשה, זאת לאחר שפפדופולוס קיריאקוס שפונה אל בית המשפט בטענה כי אייל גולן העתיק ממנו את הלחן לשירו החדש "כשאת איתו"

אייל גוולן בפתח תסבוכת משפטית? אייל גוולן בפתח תסבוכת משפטית? צילום: יוסי צבקר
מערכת האתר שלישי, 08 מאי 2012 08:59

המבצע המקורי של השיר הוא האליל היווני ניקוס ורטיס שזכה עם השיר לחשיפה רחבה והפך אותו ללהיט ביוון עם למעלה מ10 מליון צפיות ביוטיוב. פפדופולוס קיריאקוס שהלחין את השיר פנה בתחילה למנהליו של אייל גולן כדי לקבל הסברים על הצעד של הזמיר הישראלי, אך כשראה כי הוא לא מקבל תשובות הוא הציב בפניהם דרישה כספית גבוה והבהיר כי במידה ולא יעמדו בה, הוא יאלץ לפנות אל הגורמים המשפטיים בישראל.

פפדופולוס שרשום כמלחין גם באקו"ם ישראל, רשאי להגיש תביעה על זכויות יוצרים כנגד אייל גולן גם בארץ. כאמור, אייל גולן חתם את הקרדיטים של השיר "כשאת איתו" כאשר הוא מצהיר כי הוא אחראי על המילים ואילו הלחן נכתב תחת ההגדרה "יווני עממי", מה שישלול מפפדופולוס את הזכות לקבל תמלוגים על הלחן.

על פי תקדימי העבר, מקרים דומים נפתרו באופן הוגן בין הצדדים שבדרך כלל מגיעים לפשרה. כעת לא ניתן לקבוע או לזהות איך תסתיים הפרשה, אך מה שכן ההתפתחויות בנושא יהיו בקרוב. יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה שאייל גולן משתמש בחומרים של פפדופולוס ובעבר הוא רכש ממנו זכויות על הלחנים של "זה אני", "הוזה אותך מולי" ועוד, שהפכו ללהיטים גדולים.

 ניקוס ורטיס - בגרסה היוונית המקורית 

אייל גולן - "כשאת איתו"


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם

הגיבו לכתבה