יום א'


23 בפבואר
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

לא בונה על גיספן: אדיר גץ בראיון בגובה העיניים

אדיר גץ בחר להתרכז במוזיקה על פני הכדורגל ("שיחקתי במכבי חיפה") למרות שאביו היה שחקן בליגה הבכירה, החלטה שכנראה משתלמת לו מאוד. מספר הסינגלים המצומצם שהוציא הפכו ללהיטי רדיו גדולים וגץ הפך גם ליוצר מבוקש אצל דודו אהרון, מרגול ועוד. עם כישרון כזה לא פלא שהוא אומר שיוסי גיספן ואחרים לא ענינו אותו, יש לו את אלירז שדה שאיתו הוא מסתדר מצוין ("אחד האנשים הכי יקרים לי, חבר לעד")

אדיר גץ ראיון "בגובה העיניים" אדיר גץ ראיון "בגובה העיניים" צילום: יח"צ
שלומית צברי שני, 13 פברואר 2012 17:16

"גדלתי כל חיי בצל של המוזיקה", פתח הזמר העולה אדיר גץ (21) את הראיון עם שלומית צברי. "אולי בהשפעת אבא שלי שהוא תקליטן מאוד מוכר באזור הצפון, ובעבר הוא היה שחקן בליגת הבכירה, בילדותי בחרתי ללכת על התחום של הכדורגל. מכיתה ג' כיכבתי במכבי חיפה, 12-13 שנה בערך. היה שלב שגם התחלתי ללמוד פסנתר, וגם גיטרה, פיתוח קול עד שהגעתי למצב הזה שאני כבר שולט עם עצמי בכל מה שרציתי, הגיע הרגע ש..הייתי צריך לבחור."

3

כבנקודה הזו, החלטת שאתה זמר. למה בעצם ויתרת על הכדורגל?

"הכדורגל לא משמעותי בחיי, הייתי צעיר מאוד, אז לא ידעתי לקבל החלטות נכונות. כשבגרתי, העדפתי את תחום המוזיקה, ועשיתי את זה בשוט גדול בלי שום ספק."

ואיך הגיבו החברים לקבוצה, כשגילו את אהבתך למוזיקה?

"לא הסתרתי את זה מאף אחד, גם בבי"ס ידעו שאני שם, וואלה פרגנו לי. היום דווקא אני משחק בנבחרת האמנים, זאת אומרת הכוכבים. עם קובי אפללו, קובי פרץ ועוד מהתחום."

בוא נעבור לכוכב נולד. למה לדעתך לא הגעת לגמר?

"בגלל שאני יוצר, ויש לי המגירה מאות שירים אז לדעתי אני פחות זמר קאברים אלא מבצע שירים שלי. והם יותר דורשים לבצע קאבר."

לא התרסקת כשהודחת?

"לא. למעשה שיר האודישן שלי עשה לי הרבה עבודה בקריירה."

למה בחרת להופיע באודישן בשיר מקורי, לקחת פה ריזיקה אתה לא חושב?

"אני טיפוס שהולך עם מה ששלי מהבית, הכי קרוב לאמת, הכי מרגש. לא תכננתי לשיר את זה, זה היה בשלוף של הדקה ה-90, פתאום זה עלה והיום בדיעבד האודישן הזה הוא סיבת ההצלחה שלי. ואם אני בודק טוב, אז מבין 27 המתמודדים שהיינו, קשה למצוא אותם כמוני בקריירה."

ואם היום היית צריך לבחור בין "כוכב נולד" לבין "THE VOICE", במה היית בוחר?

"הם אותו דבר בעיניי, הייתי מנסה את שניהם ומה שהיה מתקבל, הייתי הולך. בפריים טיים זה לא משנה איפה להיות."

"יש 'אדיר הזמר' ויש את 'אדיר היוצר' שעובד עם אלירז"

adir getz-eliraz
(צילום: סיוון שגב)

"הדיסק הזה בשביל שנגדיר ונהיה ברורים, הוא לא אלבום, זה "E.P" לחבר'ה! מדגיש גץ. "זהו מהלך שיווקי של קיבוץ מס' סינגלים, סטייל של מיני אלבום. בע"ה באלבום הבכורה יש לי המון מה לתת יהיו בו כמובן גם הלהיטים: "רוקדת" ו- "בואי נרד אל הים'", שנכללים גם בו."

איך אתה מגדיר את הסגנון שלך? למעשה הוא לא כל כך ברור..

"לגבי הסגנון יש מחלוקות, "הבחור הביישן" שייך לשירי נשמה, ויש לי דברים אחרים שהאקורד נמצא במדינה אחרת והמילים בעצם פה. אנשים שואלים, איך אתה עושה את זה? וזו זכות גדולה בשבילי, להיות מגוון מצד אחד בבלדות ומצד שני הכוח של השמחים עם הבשר, שמתבטאים גם בהופעות."

אתה רואה את קיסריה באופק?

"בשתי מילים: "בעזרת השם", אני מלא אמונה. לא מפסיק להאמין אף-פעם, אם עברתי את כוכב נולד ולצאת בגדול בתקופה שאחרי, אז אין גבולות."

המראה המסוקס שלך, תורם להצלחה?

"לא יודע, לא מתעסק בזה, יכול להיות מאוד שכן."

מבקר מוזיקה שלא אנקוב בשמו, טען שאתה נטול יכולות ווקאליות אבל מנגד זה אתה יוצר אדיר, מה דעתך על זה?

"היצירה היא החיים שלי, אני מלחין המון. השיר האחרון עשה 100,000 צפיות בשבועיים, ישבתי בים, הקלטתי אותו והנה להיט. יש את אדיר הזמר, ויש את אדיר היוצר שעובד עם אלירז."

"יוסי גיספן ואחרים לא עניינו אותי"

איך נוצר החיבור עם אלירז?

"את אלירז פגשתי אחרי שהודחתי מכוכב נולד באולפן השקוף. הוא מאוד אהב את שיר האודישן וגם אותי. הוא שאל אם אני מלחין? ואחרי שעה וחצי של דיבורים הוא נפתח. שלח לי את "יופייך", ועם הקריאה הלחנתי אותו בוואן טייק.

הבנתי שיש משהו בחיבור איתו, שיגעתי אותו שישלח לי עוד ועוד טקסטים. יוסי גיספן ואחרים לא עניינו אותי, יש לי תיקייה מפוצצת שירים, אלירז משוגע, כותב בלי שום גבולות. הטקסט אצלו לא בנוי לפי בית, פזמון וכו'. אני פשוט משחק עם הטקטסים. הקשר בינינו עוצמתי וחברי, הוא אחד האנשים היקרים לי."

קיבלתם הזמנות מזמרים אחרים?

"6-7 שירים שלנו נמצאים אצל זמרים מהשורה הראשונה, וזה די מפתיע אותי שהם מתקשרים ומבקשים. מורן קריטי, דודו אהרון, מרגול, ועוד אחרים שאי אשפר כרגע לפרט, עד שהכול יהיה סגור."

"איך היא רוקדת" הוא הלהיט החזק שלך?

"הוא הפך כל חלקה טובה בארץ הלהיט הזה, הוא היסטרי והפריצה החזקה היא איתו."

משחק אסוציאציות:

אלירז – "אחד החברים הכי טובים שלי, מדהים כאדם, מוכשר וחבר לעד."

כוכב נולד – "ברוך השם עשה לי טוב"

בורא עולם – "החיבור והדבר הכי חשוב לי"

אהבה – "נכון לעכשיו יש, תמיכה וכיף"

מוזיקה – "החיים שלי"

כדורגל – "אהבה גדולה, עד היום משחק"

---
מאת: שלומית צברי, עריכה: נתי לוי 


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם